O ElektroFestu

Festival čisté mobility

Pod záštitou Pelhřimova, města rekordů, v regionu, kde se podmínky pro čistou mobilitu rozvíjejí již více než pět let, se koná Festival čisté mobility „ElektroFest“. Tak jako před více než 80. lety se sjeli na náměstí v Pelhřimově milovníci spalovacích vozidel, tak i my dnes navazujeme na ještě delší historii elektrovozidel.

Hlavním posláním ElektroFestu je ukázat nejširší veřejnosti, včetně zastupitelů obcí, firem a dalším organizacím, aktuální nabídku elektrovozidel, nabídnout praktické informace přímo od zkušených elektromobilistů, navázat kontakty se zástupci výrobců elektromobilů. To vše spojíme se zábavou, setkáváním a okořeníme odbornou konferencí.

A letos ještě více! Co Vás čeká najdete v Programu festivalu.

Program festivalu 2023

Střípky z loňského ročníku

fDrive: Přinášíme vám dojmy z dalšího ročníku Elektrofestu. Bylo se na co dívat
Novinky.cz: Sraz aut, kde neuslyšíte jediný motor. ElektroFest přinesl i setinovou rallye

 

Jaký byl ElektroFest 2022?

Elektromobily a předváděcí jízdy

Na historickém náměstí pro vás naši partneři vystavovali své automobily a produkty, doprovázené bohatým programem pro všechny návštěvníky. Díky velké přehlídce elektromobilů všech různých značek mohli návštěvníci detailně prozkoumat, že nabídka elektroaut už není omezená jen na "malobaterkáče". Loňský rekord 127 elektroaut na témže místě se sice o fous nepovedlo překonat, ale i tak bylo na co koukat. Své elektrické vozy představily i Policie ČR nebo Městská policie v Táboře.

V rámci předváděcích jízd měli návštěvníci možnost se ve vybraných elektroautech svézt nebo je i řídit. A byly vidět i elektrické prototypy, novinky elektrických vozítek či nabídky wallboxů.

 

EcoRallye

Ještě jste nejeli žádnou rallye? Nebo si netroufáte na těžší závod? Kategorie FUN na 70 km dlouhé trase byla určena pro začátečníky nebo ty, kteří chtějí jet jen tak pro zábavu. V sobotu a v neděli jeli své etapy zkušení závodníci kategorie SHARP.

Hlavním hodnotícím kritériem byla dosažená spotřeba. Trať vedla po běžných silnicích druhé a 3. třídy a jela se za plného provozu s dodržováním pravidel silničního provozu. Zkušenáři z kategorie Sharp navíc závodili ve slalomu na ploše letiště Kámen.

Výsledky EcoRallye 2022

 

Program a zábava

V sobotu rozpumpovaly pelhřimovské náměstí koncerty Dana Bárty a skupiny Shum Davar, a také taneční vystoupení děvčat z BEEBA535. Program doplnily panelová diskuse se známými osobnostmi a Youtubery, Tesla Light Show a DJ Buben. Naprosto bezkonkurenční výhry jsme rozdávali v tombole včetně zapůjčení elektromobilu na týden zdarma nebo dárků od firmy Alza. Kdo měl chuť, mohl zkusit závod elektrokoloběžek a nechyběla i zábava pro děti.

Celým dnem provázel v roli moderátora Ondřej Bačina Teslacek.tv.

 

Konference

O KONTINUÁLNÍM SŠ A VŠ VZDĚLÁVÁNÍ V OBLASTI ČISTÉ A MULTIMODÁLNÍ MOBILITY

Na konferenci vystoupili s těmito tématy:

  • Ing. Ondřej Bačina, Youtuber TESLACEK.TV: Budoucnost osobní dopravy
  • Ing. Jiří Pohl, Siemens Mobility s.r.o.: Elektromobilita – správná cesta
  • doc. Ing. Petr Baxant, Ph.D., VUT v Brně: Elektromobilita, obnovitelné zdroje, udržitelnost
  • Marek Trešl, Hyundai Motor Czech:Elektromobily Hyundai
  • Jakub Řehounek, Kia: Elektromobilita ve vnímání Kia
  • Petr Jirásek, Volvo Group Czech Republic s.r.o.:Elektromobilita ve Volvo Trucks
  • Ing. Pavel Jandura, Ph.D., Technická univerzita v Liberci: Trendy v aplikaci moderních Li akumulátorů v EV
  • Ing. Jakub Eliáš, NANOPOWER a.s.: Současné trendy v elektromobilitě průmyslových vozidel a vozidel hromadné dopravy.
  • Karol Flimel, LASCAM SYSTEMS s.r.o.: Využití průmyslových laserů při výrobě bateriových modulů

 

 

Pelhřimov

Festival se pořádá záměrně ve městě rekordů a kuriozit. Město leží ve střední lokalitě v Čechách a tak vzdálenost ze všech koutů ČR je stejná.

O městě rekordů

Partneři

Právě registrované automobily
BMW i3 Hyundai Ioniq Electric (2016) Nissan Leaf e+ (2019) Tesla Model 3 Škoda Enyaq iV Tesla Model Y Performance Tesla Model Y Performance Hyundai Ioniq Electric (2016) Tesla Model Y Performance