O ElektroFestu

Festival čisté mobility

Pod záštitou Pelhřimova, města rekordů, v regionu, kde se podmínky pro čistou mobilitu rozvíjejí již více než pět let, se koná Festival čisté mobility „ElektroFest“. Tak jako před více než 80. lety se sjeli na náměstí v Pelhřimově milovníci spalovacích vozidel, tak i my dnes navazujeme na ještě delší historii elektrovozidel.

Hlavním posláním ElektroFestu je ukázat nejširší veřejnosti, včetně zastupitelů obcí, firem a dalším organizacím, aktuální nabídku elektrovozidel, nabídnout praktické informace přímo od zkušených elektromobilistů, navázat kontakty se zástupci výrobců elektromobilů. To vše spojíme se zábavou, setkáváním a okořeníme odbornou konferencí.

A letos ještě více! Co Vás čeká najdete v Programu festivalu.

Program festivalu 2022

Napsali o nás

Přinášíme vám dojmy z dalšího ročníku Elektrofestu. Bylo se na co dívat Sraz aut, kde neuslyšíte jediný motor. Elektrofest přinesl i setinovou rallye

 

Jaký byl ElektroFest 2021?

Sobota 23. října 2021

Rekord 127 elektromobilů

Díky přehlídce elektromobilů všech různých značek mohli návštěvníci detailně prozkoumat, že nabídka elektroaut už není omezená jen na domácí "malobaterkáče". Podařilo se překonat loňský rekord srazu elektroaut na témže místě, a do knihy rekordů se tak zapsalo 127 elektrovozů na pelhřimovském náměstí.

Návštěvníci měli možnost vidět i elektrické prototypy či novinky elektrických vozítek.

 

EcoRallye

Výsledky EcoRallye Pelhřimov 2021

Do konečných výsledků jsme započítali spotřebu v cíli ve Wh, (u hybridu BMW i3 jsme připočítali 20 Wh za použití benzínu), dále trestné body za nejvyšší dosaženou rychlost na RZ (trestné body za nižší rychlost než je 200 km/h) a čas RZ přepočítaný na sec. Anulovali jsme trestné body za nedodržený časový limit v etapě 1 z důvodu chyby vzdálenosti v itineráři. Dále jsme anulovali trestné body za časový limit v etapě 2, protože některým vozům nebyl umožněn včasný příjezd do časové kontroly na náměstí v Pelhřimově.

 

Zábava

Celým dnem provázel moderátor a beatboxer, zpěvák a muzikant Endru.

K večeru pak náměstí roztancoval koncert Františka Nedvěda ml. a jeho kapely.

 

 

Pelhřimov

Festival se pořádá záměrně ve městě rekordů a kuriozit. Město leží ve střední lokalitě v Čechách a tak vzdálenost ze všech koutů ČR je stejná.

O městě rekordů

Partneři

Právě registrované automobily
Peugeot e-208 Tesla Model 3 Standard Range 2021 Tesla Model 3 Standard Range 2021 Tesla Model 3 Long Range 2019 Tesla Model S 75 Tesla Model 3 Standard Range 2021 Tesla Model 3 Standard Range 2021 Enyaq Coupé iV Enyaq Coupé iV